ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FESTIVALU GO KAMERA 2015


Festival měl rekordní návštěvnost. Nejvyšší za 18-ti letou historii. Sloní sestava v počtu 169 slonů byla zaevidována agenturou DOBRÝ DEN a muzeem rekordů Pelhřimov jako NEJVĚTŠÍ SLONÍ STÁDO. Ve finálním bloku vyhlašování vítězů nedělního večera Jiří Kolbaba vylosoval výherce zájezdu na SRÍ LANKU pro 2 osoby s CK LIVINGSTONE.


Čtvrtek 15.1. Ivo Faruzel se Srí Lankou slavnostně odstartoval rekordní čtyřdenní maraton. Právě Srí Lance, slonům a čaji je symbolicky zasvěcen letošní ročník festivalu. Čajomilci Zdenek Thoma se synem Michalem provedli nejlepšími oblastmi čaje i zorientovali v jeho přípravě. Camera Incognita poodhaluje natáčení filmu STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA i filmování Sloni žijí do sta let na Srí Lance. Finále večera patři skvělým snímkům Standy Krupaře, odvaze Marka Štykse, citlivým tématům a prospěšným aktivitám nadace ČLOVĚK V TÍSNI. Katka Petrášova zajímavě prezentuje festival JEDEN SVĚT s jeho mimořádným záběrem. Filmy náročnějších diváků běží i další dny v samostatném bloku a sále.

Pátek 16.1. je tematicky pestrý. Zlata Knolová v provoněné prezentaci zasvěcuje do přípravy čaje včetně omamných čajových degustací. Muzeum rekordů z Pelhřimova dodalo rekordní čajovou konvici, seznamuje s novými rekordy i novou knihou rekordů v angličtině. Hudebník Aleš Fuchs rozehrál australské nástroje včetně mystického didgeridoo, z hudby příjemně mrazí... Diplomat Hynek Kmoníček je gejzír zajímavých informací a poutavého vyprávění. Spisovatel Josef Formánek šokuje snímky z ostrova SIberut. Radek Jaroš s úspěšně zakončenou KORUNOU HIMÁLAJE přivádí zúčastněné až na vrchol K2. Fantastické výkony s fantastickou prezentací. Bonusem je posvátná Ganga Tomáše Beránka a jeho bohulibých aktivit Namaste s bambusovými školami v Nepálu.

Sobota 17.1. je věnována hlavně horám. Dojemný je výstup slepého Juraje Prágera na nejvyšší vrcholy Evropy. Lezecké výkony se dostávají do jiných sfér... Zoltán Pál se pokouší o zdolání symbolického Sněžného levharta. Vynikající snímky ledních medvědů prezentuje „pan fotograf" Ondřej Prosický. Velký sympaťák Vladimír Nosek se unikátně plaví do Antarktidy a šplhá na dosud panenský vrchol. Nejvýraznější „drsoň" ledových končin Peter Valušiak šokuje ve filmu Pala Barabáše Polárník i v debatě o mrazivých extrémech. Natřískaný sál okouzlí horkou exotikou energetický taneční soubor z Velikonočního ostrova a projekt Rapa Nui.. Citlivý filmař Viliam Poltikovič pojmenoval Tibet z duchovního pohledu, prezentuje film V KRUHU ZNOVUZROZENÍ, který vychází na DVD edice Livingstone Ruda Švaříček provádí Himálajem i v unikátním roce koně. Vyprodaný sál zůstává přeplněný i po další programové bloky. Srdce všech si získal opět Peter Habeler, který má mimořádné charisma. Hlavní hvězda festivalu v natřískaném sále a životní formě oslňuje výkony DREAM TEAMU dvojice Messner – Habeler nejen na Everestu. Mladičká Anna Kuchařová všem vyrazila dech svými extrémními výkony. Největší lezecká osobnost Slovenska Peter Hámor pohladí výkonem na Šiša Pangmě. Pavel Bém s nejvyššími horami prezentuje i nejkrásnější knihu K2. Sobotní blok besed trvá téměř 13 hodin!

Neděle 18.1. servíruje odlišná témata. Ekolog Erik Baláž poodhaluje ryzí přírodu i po filmu Vlčí hory. Zoolog Roman Vodička rozkrývá transport slonů ze Srí Lanky do pražské ZOO. Projekce 3D je jedním z vrcholů festivalu. Promítání speciální technikou pro speciální brýle je našlapaná zajímavými informacemi Matěje Boháče i Marka Audyho. Vše umocňuje šťavnatá hudba s výraznými kreacemi UKULELE TROUBLEMAKERS. Tak rozpumpovala atmosféru v sále, že si i muslimská dívka v ohnivém tanci při hřmících rytmech ze sebe vášnivě strhává čádor... Hvězdný Peter Habeler dokáže, že byl výjimečný i na dalších osmitisícovkách. Martin Kratochvíl překvapuje v široké debatě s mimořádným přesahem aktivit. Vladimír Lemberk pestrým projevem provádí Barmou... Fantastické chvíle dostávají diváky opět do varu ve finálním bloku Jiřího Kolbaby, kdy se dozvíme kromě laviny zajímavých informací i jak správně fotit.

Festival symbolicky vyvrcholí losováním výherců včetně hlavní ceny – zájezd na Srí Lanku pro 2 osoby od CK Livingstone. Po slavnostním vyhlášení vítězů se loučíme hluboko po půlnoci s nadšeným vyprávěním historek Jirky Kolbaby... Pokračování v nonstop baru... se překlene do oslavy narozenin hlavního pořadatele...

Moc děkujeme všem zúčastněným! Báječným vystupujícím i nadšeným divákům...


FINANČNÍ VÝSLEDEK FESTIVALU SMĚŘUJE NA ŠKOLU V UGANDĚ – BWINDI ORPHANS.

Velký přesah festivalu GO KAMERA je v širokém rozkročení. Nepředvádí „jen" idylické cestování a krásné dovolenky. Festival se odvážně dostává na dřeň dění, nebojí se věnovat citlivým tématikám. BURCUJE, VARUJE, VYZÝVÁ... a ŠOKUJE!

Na festival zavítalo přes 5 000 diváků. Pozitivní vibrace byly mimořádné, došlo i na emoce a slzy...
Potlesk neustával, táhl se do příjemného nekonečna...

Vítězové 18.ročníku festivalu GO KAMERA
ZÁJEZD NA SRÍ LANKU PRO 2 OSOBY VYHRÁVÁ: FANTUROVÁ LIBUŠE, PRAHA

NEJLEPŠÍ FILM:
MONT BLANC – SLEPÁ DÔVERA / RASŤO HATIAR + JURAJ PRAGER

NEJLEPŠÍ PŘEDNÁŠKA:
1. HYNEK KMONÍČEK – BLÍZKÝ VÝCHOD
2. ANNA KUCHAŘOVÁ – SLACK LINE
3. MATĚJ BOHÁČ – LADAKH 3D

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA:
1. PAVEL BÉM – K2
2. AGENTURA DOBRÝ DEN, s.r.o., Pelhřimov – CZECH BOOK OF RECORDS
3. MAREK AUDY – DOMINO

NEJKRÁSNĚJŠÍ FOTOGRAFIE:
1. JAN KOŠŤÁL – HOLI, SVÁTEK BAREV
2. BWINDI ORPHANS – DĚTI ZE STÁTNÍ
3. BÁRTOVÁ KRISTÍNA – NEVIDITELNÁ

NEJKRÁSNĚJŠÍ DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1. LUCIE ŠMÍDOVÁ – LANDMANNALAUGAR, ISLAND
2. LUCIE ŠMÍDOVÁ – CHALUHA
3. ERIKA HANÁKOVÁ – STAŘEC A MOŘE

NEJVĚTŠÍ HVĚZDA – PETER HABELER
NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE – JIŘÍ KOLBABA
NEJNABITĚJŠÍ – JIŘÍ KOLBABA – přednáška plná zajímavých formací a postřehů
NEJODVÁŽNĚJŠÍ – ANNA KUCHAŘOVÁ – neuvěřitelné výkony na laně je těžké nejen sledovat, ale vůbec i pochopit...
NEJVTIPNĚJŠÍ – PETER HÁMOR
NEJKURIÓZNĚJŠÍ – AGENTURA DOBRÝ DEN
NEJCHLADNĚJŠÍ – POLÁRNÍK PETER VALUŠIAK
NEJDOJEMNĚJŠÍ CHVÍLE - emotivní potlesk skvělému slepému J.Pragerovi
NEJKRÁSNĚJŠÍ VYSTUPUJÍCÍ - DOMINIKA KOBZOVÁ – stále usměvavá kráska s povedenou figurou právem přitahuje pozornost nejen jako průvodkyně CK LIVINGSTONE.

AKCE ROKU:
RADEK JAROŠ – výstupem na K2 úspěšně finalizuje projekt KORUNA PLANETY

VYLOSOVANÍ VÝHERCI Z ŘAD NÁVŠTĚVNÍKŮ:

1. ROMAN PAVEL
2. ANIČKA KOPŘIVOVÁ
3. HANA HOSTINSKÁ

Všem výhercům blahopřejeme!

Akce se konala za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

Program GO Kamera 2015 zde.

ozio_gallery_nano

Submit to FacebookSubmit to Twitter

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 

reklama17

 


 logo brno1