Unikátní výstavy

BRÁNA HIMÁLAJE

Navštivte exotickou výstavu Brána Himálaje, na ploše pavilónu F na stánku 006, na BVV Brno, jejímž pořadatelem je CK LIVINGSTONE.
Expozici tvoří velkoformátové fotografie Rudolfa Švaříčka, exponáty i tkaniny z regionu Himálaje. Atmosféru umocňují šňůry modlitebních barevných praporců. Výstava odhaluje krásy zemí Bhútán, Nepál, Indie, Tibet. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Roztočte si pro štěstí i vy modlitební mlýnek...

 

nepal 10 nepal 15 nepal 141

VYHRAJTE ZÁJEZD DO INDIE

Soutěžní otázka: Kolik motlitebních mlýnků je umístěno v expozici Brána Himálaje na ploše CK LIVINGSTONE v pavilonu F?

TO NEJLEPŠÍ Z INDIE:Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga, barevný Rádžastán. Jaipur, Růžové město i vyhlášený Taj Mahal. Exotické koření i rušné bazary. Akce určená všem, kteří nemají tolik časua přitom chtějí poznat Indii v celé její rozmanitosti. Nenechte si ujít jedinečnou šanci plnohodnotně prožít 12 dní v pravé exotice. Seznamte se s destinací třeba na festivalu GO KAMERA a odleťte na zájezd organizovaných CK LIVINGSTONE.  Čeká toho na Vás opravdu hodně!  

NOVÁ AKROPOLIS: ANIHO PAPYRUS - NEJDELŠÍ PAPYRUS SVĚTA 31 METRŮ

Výstava „Aniho papyrus“ je krásným příkladem a ukázkou tzv. egyptské knihy mrtvých. Tento staroegyptský papyrus pojmenovaný po svém majiteli, jímž byl blíže neznámý hodnostář Ani, popisuje putování duše Egypťana Aniho záhrobním světem. Nová Akropolis vytvořila tuto ojedinělou výstavu kopie Aniho papyru, která nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si papyrus vcelku a v celé jeho délce (exponát měří 31 metrů), což není možné ani v Britském muzeu, kde se nachází originál.

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu F, na stánku 006.

Aniho papyrus 2Aniho papyrus 1Aniho papyrus 3

 

MILOSLAV STINGL -  LEGENDA CESTOVÁNÍ - ADAM CHROUST

152 navštívených zemí, 14 cest kolem světa, 43 knih ve 240 vydáních, 17 milionů prodaných knih a desítky tisíc dokumentů, fotografií a archiválií. Neuvěřitelný životní příběh cestovatele a indiánského náčelníka Miloslava Stingla. S příslušníky řady domorodých, zejména indiánských a tichomořských etnik, se Miloslav Stingl mimořádně úzce sblížil. Jeden indiánský kmen ho dokonce zvolil svým náčelníkem. Stinglovo indiánské jméno zní Okima – v překladu „Ten, který vede“. Zajímavosti z jeho života poodhalí výstava umístěná v kongresovém centru na BVV Brno. Materiály pro výstavu byly pořízeny během sestavení stejnojmenné publikace:  Adam Chroust:  Miloslav Stingl. Biografie cestovatelské legendy, vydané nakladatelstvím JOTA v Brně.

Výstava se koná v Kongresovém centru BVV, v prostorách festivalu GO Kamera.

Stingl biografie cest legendybonusystingl vystava

  stingl web

 

 

 

 

 

BWINDI ORPHANS: UGANDA

Důležitá je v Africe správně podaná ruka. LIVINGSTONE se to daří prostřednictvím Bwindi Orphans. Společně s vámi se snažíme poskytnout dobrý základ nejchudším dětem, aby se mohly co nejdříve postavit na vlastní nohy. Naší prioritou je vzdělávání, ale zajímá nás i to, jak žijí doma a s čím se musí denně potýkat. Základem je, že všechny peníze od českých rodičů míří přímo dětem. Na pokrytí nezbytných provozních nákladů sbíráme peníze nezávisle. Část provozního fondu tvoří přispěvky jednotlivců a část se snažíme vydělat prodejem rukodělných výrobků rodin podporovaných dětí.
 
Výstava se koná v areálu BVV, v Kongresovém centru, v prostorách festivalu GO Kamera.
bwindi 01uganda 03bwindi 03

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BRONTOSAUŘI V HIMÁLAJÍCH

Brontosauři v Himálajích jsou pobočným spolkem Hnutí Brontosaurus a šíří misi Hnutí Brontosaurus v Malém Tibetu. Spolek chce umožnit dětem z Malého Tibetu získat kvalitní vzdělání, vazbu k tradičním kulturním hodnotám a ekologii. Přejí si, aby jejich pomoc přispěla k odkazu přátelství 14. Dalajlámy a Václava Havla. Podporují komplexní rozvojový plán školy Spring Dales Public School (Vesnice Mulbekh, Malý Tibet - Ladakh, sev. Indie.

brontosauri 01brontosauri 04brontosauri 02

 

 

 

 

 

 

NAMASTÉ NEPÁL: POSVÁTNÉ THANKY

Kartothankygraf RNDr. T. Beránek, CSc. jezdí do země krásných hor, ale chudých lidí. Nepál se mu stal domovem. Neutěšené osudy tamních dětí ho vedly k založení neziskové organizace NAMASTÉ NEPÁL, která již deset let pomáhá snižovat vysokou míru analfabetismu stavbou nových škol a podporou školní docházky nejchudších žáků. Podílí se na stavbě 22 základních škol na venkově (projekt VZDĚLÁNÍ) a formou adopce na dálku (projekt ÚSMĚV Z NEPÁLU) podporuje 260 dětí. 

Thangka je buddhistický náboženský svitkový obraz, který pomáhá věřícím pochopit základní principy a pravdy náboženství. Představují buddhistické vnímání vesmíru prostřednictvím mandal, personifikují postavy buddhistického panteonu, které ve svém vlídném či hněvivém zobrazení vnášejí do duší klid. Pomáhají v životě překonávat překážky působené zlem. První thangku prý nakreslil Buddha. Původně sloužily poutníkům jako ochrana před nehodami a potulným učitelům jako názorná pomůcka při výkladu buddhismu. Až později se začaly rozmisťovat do chrámů a stávaly se součástí domácích oltářů. V tibetském buddhismu hrají důležitou roli. Po staletí bylo centrum tvorby v Tibetu, po čínské okupaci se přesunulo. V Nepálu pokračují v tradici kresby příslušníci kmene Tamangů, kteří přišli v 16. století z Tibetu. Malířské školy jsou v Káthmándú i okolí, díla můžeme obdivovat v mnoha "galeriích". Maluje se tradičně na bavlněné plátno. Používané barvy se získávají na přírodní bázi a mají vysokou stálost. Pravidla malby určují posvátné knihy, podle nich musí postavy božstev mít předepsaný počet rukou či barvu tváře, dány jsou pózy, gesta i výrazy a symbolické předměty, které drží. Způsob ztvárnění prvků záleží na přístupu umělce, což činí každou thangku originálem. Prodejní výstava nabízí díla vysoké kvality vyrobené nejlepšími nepálskými umělci. Zakoupením lze přispět na pomoc Nepálu.

 

CK Livingstone na veletrhu GO

Naši veletržní expozici naleznete v pavilonu F. 

Permanentka na festival GO Kamera slouží o víkendu také jako vstupenka na veletrh!

 

Mapa BVV

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter

cestovatelske stredy  tajemna indonesie   ban-pata-promitani  ban-pata-livingstone

 

reklama17

brno


231105